Plansza do gry Władcy Pogody

Władcy pogody – Gra planszowa

Władcy pogody to wyścig, w którym gracze wykorzystują swoje umiejętności zarządzania pogodą. To co potrafią może pomagać im samym lub wpływać pozytywnie lub negatywnie na innych graczy.

Liczba graczy:

  • 2-6

Ta gra planszowa może służyć do nauki:

  • zjawisk pogodowych (zjawisk meteorologicznych)
  • przeliczania do 6
  • spostrzegawczości
  • radzenia sobie z porażką

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

  • Pionki: 1 szt. dla każdego gracza
  • Kostki: 1 zwykła dla każdego gracza
  • Żetony/Karty: tak (dołączone do gry)

Powiązane Święta kalendarzowe i wydarzenia:

  • Dzień Patrzenia w Niebo (14 kwietnia)

Zasady gry „Władcy pogody”:

Przed rozpoczęciem gry należy wyciąć karty władców pogody i złożyć je w tzw. „namiot”.

Na początku każdy gracz rzuca kostką i w kolejności od największego do najmniejszego wyniku wybiera swoją postać. Potem ustawia pionek na napisie „Władcy pogody”. Kolejność ruchu jest odwrotna do kolejności wybierania postaci.

Gracze przesuwają swoje pionki o tyle pól, ile wypadło oczek na kostce w kierunku określonym przez strzałki. Po zatrzymaniu gracz sprawdza czy pole, na którym się zatrzymał pozwala mu użyć specjalnej zdolności (ich opis poniżej). Wejście na ostatnie pole ze znaczkiem pogody kończy ruch – nawet jeśli osoba wyrzuciła więcej oczek.

Twoim zadaniem jest wygranie pogodowego wyścigu. Dokona tego osoba, która pierwsza wróci na napis „Władcy pogody”. Aby przejść na to pole wystarczy wyrzucić dowolną liczbę oczek stojąc na ostatnim polu.

Władca śniegu

Władca śniegu

Jeśli sam zakończysz ruch na polu z opadami śniegu, to zasypiesz nim każdego na 1 kolejkę, kto wyrzuci mniej niż ty. (Rzucasz jeszcze raz kostką, a każdy graczy też rzuca, aby porównać wynik). Zasypana osoba nie porusza się, ale może być cofnięta przez Władcę deszczu.

Władca deszczuWładca deszczu

Jeżeli sam zakończysz ruch na polu z kroplą wody, to cofasz innych graczy o tyle pól, ile jest kropel wody na tym polu.

Władca PiorunówWładca piorunów

Jeśli sam zatrzymasz się na polu z piorunem to przenosisz się błyskawicznie na ostatnie pole (również z piorunem). Jeśli inny gracz przy ruchu wyrzuci 1 to ty też przesuwasz się o 1 pole.

Władca Bezchmurnego NiebaWładca bezchmurnego nieba

Nie działają na ciebie efekty wywoływane przez Władcę deszczu i Władcę śniegu. Jeżeli ktoś zatrzyma się na polu bez chmur to masz dodatkowy ruch.

Władca WiatruWładca wiatru

Nie działają na ciebie efekty wywoływane przez Władcę deszczu. Jeżeli wyrzucisz 1 oczko, to rzucasz jeszcze raz. Jeśli wyrzucisz 6 wszyscy gracze (ty też) przesuwają się o 1 pole.

Władca MrozuWładca mrozu

Jeśli stoisz na polu ze zmrożoną chmurą to zamrażasz innego graczowi i ruszasz się za niego. Musisz o tym powiedzieć, po rzucie tego gracza. I przesuwasz swój pionek zamiast niego o tyle pól, ile wypadło oczek. Jeśli jesteś zasypany śniegiem, to przesuwasz się o 1 pole do przodu zamiast tracić kolejki.

Aby zagrać pobierz grę a następnie ją wydrukuj.

Ta gra planszowa jest do pobrania za darmo (6.21 KB) na Basiowe Gry Planszowe lub z DropBox.

W grze wykorzystano grafiki na licencji Public Domain CC0 z pixabay.com

Sugerowana Modyfikacja Logopedyczna

brak

Galeria gry „Władcy pogody”

Opis gry: pogoda, śnieg, wiatr, deszcz, mróz, mrozy, niebo, bezchmurnie, bezchmurne, zjawiska pogodowe, zjawiska meteorologiczne,

Wykorzystanie gry: brak

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa