Magnetyzm. Zajęcia Młodzi Naukowcy 48-54

| Zajęcia 1-12 | Zajęcia 13-22 | Zajęcia 23-34 | Zajęcia 36-44 | Zajęcia 45-47 | Zajęcia 48-54 | Zajęcia 55-57 | Zajęcia 58-63 | Zajęcia 64-66 | Zajęcia 35 i 67 |


Zalety uczestnictwa dzieci w zajęciach naukowych, których tematem jest magnetyzm.

Uczestnictwo dzieci w zajęciach naukowych na temat magnetyzmu przynosi wiele korzyści edukacyjnych i rozwojowych. Dzięki tematyce dotyczącej magnesów, dzieci rozbudzają swoją ciekawość poznawczą, ucząc się rozróżniać materiały magnetyczne i niemagnetyczne. Dodatkowo rozwijają umiejętność obserwacji i analizy podczas testowania różnych przedmiotów. Eksperymenty związane z polem magnetycznym, takie jak wyciąganie stalowych przedmiotów z wody czy badanie odległości działania magnesów, pomagają dzieciom połączyć teorię z praktyką i zrozumieć koncept niewidzialnych sił.

Zajęcia o biegunach magnetycznych umożliwiają dzieciom uczenie się poprzez doświadczenie, dostrzeganie zależności i wzorców oraz poznanie zasad interakcji między magnesami. Z kolei sprawdzanie siły magnesów, próby unoszenia przedmiotów za ich pomocą czy analizowanie wpływu ich ułożenia rozwijają kreatywność, praktyczne myślenie oraz współpracę grupową. Tematyka kompasów pozwala dzieciom na zrozumienie zasad działania tego narzędzia oraz jego funkcji w orientacji przestrzennej. Dodatkowo budowanie kompasu w domowych warunkach to świetna okazja do rozwijania zdolności manualnych i inżynieryjnych.

7 pomysłów na zajęcia „Magnetyzm” w domu lub przedszkolu.

Spotkanie 48:

Magnetyzm cz.1 –  Magnesy, w tym sprawdzanie jakie przedmioty mają właściwości magnetyczne. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe do samodzielnego wydruku dostępne są tutaj.

Spotkanie 49:

Magnetyzm cz.2 – Pole magnetyczne, w tym próby wyciągania stalowe przedmioty z wody przy użyciu magnesów. Sprawdzanie czy magnesy działają z jakiejś odległości czy też muszą dotykać innych przedmiotów. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe do samodzielnego wydruku dostępne są tutaj.

Spotkanie 50:

Magnetyzm cz. 3 –  Bieguny magnetyczne, w tym sprawdzanie jak zachowują się magnesy wobec siebie i czy ich ułożenie wpływa na interakcję z otoczeniem. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe do samodzielnego wydruku dostępne są tutaj.

Spotkanie 51:

Magnetyzm cz.4 – Magnetyczne zabawki. Tworzenie zabawki dla wędkarzy. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe do samodzielnego wydruku wkrótce tutaj.

Spotkanie 52:

Magnetyzm cz.5 – Magnetyczne zabawki c.d. Tworzenie toru i  pojazdów sterowanych magnetycznie. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe do samodzielnego wydruku wkrótce tutaj.

Spotkanie 53

Magnetyzm cz. 6 – Siła magnesów, w tym sprawdzanie jak zachowują się magnesy wobec siebie i czy ich ułożenie wpływa na interakcję z otoczeniem. Próbowanie czy dzięki magnesom da się coś unieść. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe do samodzielnego wydruku dostępne są tutaj.

Spotkanie 54:

Magnetyzm cz. 7 – Kompas, w tym sprawdzanie jak zachowują się kompasy i czy zawsze wskazują północ geograficzną. Budowanie kompasu w domowych warunkach. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe do samodzielnego wydruku dostępne są tutaj.