Plansza do gry Mistrzowie kostek

Mistrzowie kostek – Gra planszowa

Mistrzowie Kostek to darmowa gra drużynowa wymagająca szybkich decyzji i umiejętności porównywania liczba w zakresie 1-6. Im szybciej i sprawniej gracze to robią, tym większe mają szanse na wygraną na całym świecie.

Liczba graczy:

  • 3-5 (im więcej tym lepiej)

Ta gra planszowa może służyć do nauki:

  • porównywania liczb
  • planowania
  • podejmowania decyzji
  • radzenia sobie z porażką

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

  • Pionki: 6 szt.
  • Kostki: 1 zwykła dla każdego gracza
  • Żetony/Karty: karty zagrań przeciwników (dołączone do gry)

Powiązane Święta kalendarzowe i wydarzenia:

  • Dzień Wiedzy o Pingwinach (20 stycznia)
  • Dzień matematyki (12 marca)

Zasady gry:

Gra wymaga przygotowania zwykłej kostki dla każdego z graczy oraz 6 pionków. Pierwszy pionek należy ustawić na czerwonym kole (w Europie). Minimalna liczba graczy to 3. Najlepiej grać w 4 lub więcej osób.

Wszyscy grają jako jedna drużyna. Na początku gracze muszą wybrać kierownika drużyny oraz na jakim kontynencie będą walczyć o mistrzostwo. Co kolejkę funkcja kierownika będzie przechodzić na osobę po prawej stronie. Kierownik decyduje jakie zadanie przyjmie drużyna (bałwany, pingwiny, sowy), bierze jedną taką kartę i odkłada na bok liczbą do góry. Po wybraniu zadania gracze rzucają kostkami i ustalają, na którym pomarańczowym polu na planszy ustawią swoje kostki. W przypadku braku zgody między graczami decyduje kierownik. Jeśli gra więcej niż 4 graczy to wybiera się 4 kostki z największymi wynikami. Gdy kostki znajdą się na pomarańczowych sześcianach, kierownik odwraca kartę z wyzwaniem, przykłada do kostek i zawodnicy porównują wyniki. Na planszy pozostają tylko kostki, które pokazują więcej niż na karta wyzwania. Pozostałe są zdejmowane. Jeśli na planszy nie zostało żadnych kostek to gracze tracą jedną ze zdobytych kart wyzwań a wylosowana karta wraca na spód stosu. Jeśli zostały 1 lub 2 kostki to nic się nie dzieje a wylosowana karta wraca na spód stosu. Jeśli zostały 3 lub 4 kostki to gracze zabierają kartę wyzwania dla siebie. Po zabraniu karty kierownik może sprawdzić, czy suma punktów na posiadanych kartach jest większa niż liczba przy nazwie kontynentu o mistrzostwo, którego walczą. Jeśli tak jest, to zdobyte karty wracają na spód stosu a przy nazwie kontynentu pojawia się pionek mistrzów. Tak kończy się kolejka a kierownikiem zostaje następny gracz i powtarzają się czynności z poprzedniej kolejki.

Gra kończy się po upływie 10 minut. Jeśli gracze zostaną mistrzami na większości kontynentów to wygrywają. Jeśli nie, to będą mieli mogli wygrać następnym razem. Mogą też postarać się o pobicie rekordu starych mistrzów (6 pionków na planszy).

Aby zagrać pobierz grę a następnie ją wydrukuj.

Ta gra planszowa jest do pobrania za darmo (4,51 MB) na Basiowe Gry Planszowe lub DropBox.

W grze wykorzystano grafiki na licencji Public Domain CC0 z pixabay.com

Sugerowana Modyfikacja Logopedyczna

brak

Opis gry: mapa, świat, kontynenty, Europa, Azja, Afryka, Ameryka Południowa, Ameryka Północna, Australia

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa