Plansza do gry Gumowe Kaczki

Gumowe kaczki – Darmowa gra planszowa

Gumowe kaczki to gra planszowa stworzona z myślą o wypadającym 13 stycznia Dniu Gumowej Kaczuszki. W grze gracze poruszają się po torze wodnym zbierajac rozrzucona na brzegach gumowe kaczki. Kto zbierze ich więcej, ten wygrywa. Choć gra nie jest wyścigiem, gracze którzy się spóźnią na metę zaczynają tracić zebrane kaczuszki. Święto Gumowej Kaczki kończy się a kaczuszki wracają do domu. The english manual is included.

Liczba graczy:

  • dowolna (najlepiej 2-4)

Ta gra planszowa jest pomocą dydaktyczną do nauki:

  • przeliczania powyżej 10
  • podejmowania decyzji
  • porównywania liczb
  • radzenia sobie z porażką

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

  • Pionki: 1 szt. dla każdego gracza
  • Kostki: 1 zwykła
  • Żetony/Karty: tak (dołączone do gry)

Powiązane Święta kalendarzowe i wydarzenia:

  • Dzień Gumowej Kaczuszki (13 stycznia)

Zasady gry „Gumowe kaczki”:

Przygotowania do gry

Przed rozpoczęciem gry należy wyciąć żetony gumowych kaczek oraz przygotować zwykłą kostkę i po pionku dla każdego gracza. Pierwsza porusza się osoba, która wyrzuci największy niepowtarzalny wynik. Na przykład jeśli gracze wyrzucą 1, 3, 4, 4, to najwyższym niepowtarzalnym wynikiem jest 3. Po niej będą poruszać się kolejno osoby siedzące po prawej stronie.

Rozgrywka

Po rzucie gracz może poruszyć się o tyle pól, ile wyrzucił oczek. Jeśli wylosowana liczba nie pasuje lub nie podoba się graczowi, to może on przesunąć pionek o tyle pól, ile posiada żetonów gumowych kaczek. Wyboru dokonuje się po rzucie. Pionki należy zawsze przesuwać po niebieskich polach w kierunku środka planszy (dużego niebieskiego kwadratu). Wejście na ostatnie pole kończy ruch, nawet jeśli gracz wylosował więcej oczek. Jeśli gracz stanie na polu obok zdjęcia gumowej kaczki, to może zabrać jej żeton (jeśli nie został zabrany wcześniej przez innego gracza). Strzałka wskazuje z jakim polem sąsiaduje kaczuszka. Kaczka znajdująca się na dużym środkowym kwadracie nie ma strzałki i jest nagrodą dla gracza, który jako pierwszy dotrze na metę. Pionki graczy nie mogą stać na jednym polu (poza startem i ostatnim polem). Podczas przesuwania pionka i liczenia pól należy pomijać pola zajęte przez pionki innych osób.

Koniec gry i wygrana

Gdy pierwszy gracz dotrze do mety, to pozostali przestają rzucać kostkami i poruszają się w swojej kolejce o 5 pól. Przed wykonaniem takiego ruchu gracz oddaje jedną posiadaną kaczkę. Gracze, którzy dotarli do mety nie poruszają się i nie tracą kaczek czekając na innych. Nie traci kaczek osoba, która ich nie posiada. Gra kończy się, gdy wszyscy gracze dotrą do mety. Wygrywa osoba, która ma najwięcej kaczek na końcu gry.

Liczba stron A4 do wydruku: 3 + 1 (english manual)

Plik gry udostępniony jest za darmo tutaj oraz na DropBox.
Aby zagrać pobierz grę (11.8 MB) a następnie ją wydrukuj.

Licencje

Sugerowana Modyfikacja Logopedyczna

brak

Galeria gry „Gumowe kaczki”

Opis gry: kaczka, kaczki, kaczuszka, kaczuszki, guma, gumowy, gumowa, woda, wodny

Dodatkowe wykorzystanie gry: brak

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa