Plansza do gry Drzewo Oliwne

Drzewo oliwne – Gra planszowa

Drzewo oliwne to gra planszowa dla dzieci, której gracze starają się znaleźć tytułowe drzewo oliwne. Gra wymaga porównywania liczb w zakresie 10. Na początku zbliżanie się do celu jest bardzo łatwe. Z czasem wymaga jednak coraz większej cierpliwości. Może być pomocą dydaktyczną na Światowy Dzień Drzewa (wypadający 10 października) lub Światowy Dzień Drzewa Oliwnego (świętowany 26 listopada). The English manual is included.

Liczba graczy:

  • 2-6

Ta gra planszowa może służyć do nauki:

  • porównywania liczb
  • przeliczania do 10
  • radzenia sobie porażką

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

  • Pionki: 1 szt. dla każdego gracza
  • Kostki: 1 dziesięciościenna lub 2 zwykłe
  • Żetony/Karty: nie

Powiązane Święta kalendarzowe i wydarzenia:

  • Światowy Dzień Drzewa (10 października)
  • Światowy Dzień Drzewa Oliwnego (26 listopada)

Zasady gry „Drzewo oliwne”:

Przygotowania

Gra jest przeznaczona dla 2-6 osób. Przed jej rozpoczęciem należy przygotować po 1 jednym pionku dla każdego gracza (najlepiej w kolorach kółek wokół planszy) oraz kostkę co najmniej 10-ścienną. (Taka kostka może być zastąpiona przez dwie zwykłe kostki, o ile od wylosowanej na obu kostkach sumy odejmie się 2.)

Rozgrywka

Na początku należy ustawić pionki na kółkach wokół dużego koła. Rozpoczyna osoba, która jako ostatnia jadła oliwki. W przypadku, gdy nie da się jej wyznaczyć, to osoba z największym wynikiem na kostce. Aby wystartować należy wyrzucić więcej niż 3 oczka. Jeśli graczowi się to uda, to przenosi się na najbliższe pole z brązową 3. Nie zależnie czy się uda czy nie uda wyrzucić tylu oczek kolejka przechodzi na następnego gracza.

Jeśli gracz już ma pionek na planszy w dużym kole, to rzuca kostką. Jeżeli wyrzucił więcej niż liczba obok której stoi (ta bliżej środka koła), to przenosi się o jedno pole w kierunku środka koła. Jeśli wylosował nie więcej niż liczba, na której stoi pionek, to przesuwa się po kole (po liczbach w tym samym kolorze) o tyle oczek, ile wylosował.

Dwa pionki nie mogą stać na jednym polu. Gdy następuje spotkanie, gracze rzucają kostkami. Kto wylosował mniej przesuwa się o 1 pole na zewnątrz koła. Jeśli to jest koło zewnętrze, to wraca na dowolne małe koło. W przypadku remisu gracze jeszcze raz rzucają kostką. Jeśli w wyniku przesunięcia pionek trafia znów pole, gdzie stoi inny pionek, to następuje nowy pojedynek i przesunięcie jednego z pionków.

Wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze do pola z drzewem oliwnym.

Aby zagrać pobierz grę a następnie ją wydrukuj.

Ta gra planszowa jest do pobrania za darmo (1.55 MB) na Basiowe Gry Planszowe z DropBox

Licencje

Sugerowana Modyfikacja Logopedyczna

brak

Galeria gry „Drzewo oliwne”

Opis gry: drzewo, drzewa, oliwka, oliwki, roślina, rośliny, święto, święta, cyfry, cyfra, oliwki, oliwka, oliwny, oliwne

Dodatkowe wykorzystanie gry: brak

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa