Plansza do gry Droga do grobu

Droga do grobu – Gra planszowa

Droga do grobu to gra planszowa oparta na motywach biblijnych zapisanych w 28 rozdziale Ewangelii Mateusza. Dwie Marie idą odwiedzić grób Jezusa.

Liczba graczy:

 • dowolna (najlepiej 2-3)

Ta gra planszowa może służyć do nauki:

 • religii
 • historii biblijnych
 • odejmowania
 • przeliczania
 • radzenia sobie z porażką

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

 • Pionki: 1 szt. dla każdego gracza plus jeden dodatkowy
 • Kostki: 1 zwykła (lepiej 2)
 • Żetony/Karty: po 20 na każdego gracza (nie dołączone do gry)

Powiązane Święta kalendarzowe i wydarzenia:

 • Wielkanoc (marzec lub kwiecień)

Zasady gry „Droga do grobu”:

Minął szabat i Marie postanowiły odwiedzić grób Jezusa. W tej grze pomagacie im odprowadzając je do tego miejsca. Po drodze wspominacie słowa i nauczanie Chrystusa. Być może przypomnicie sobie coś, co doda wam nadziei. Liczy się pomoc jaką im ofiarujecie.

Przed rozpoczęciem gry należy przygotować po około 20 żetonów/punktów na każdego gracza – będą to Punkty Pomocy. Na początku każdy z graczy umieszcza swój pionek na polu z 2 kobietami (Mariami). Na tym polu ustawiamy też dodatkowy pionek symbolizujący idące Marie. Kolejka rozpoczyna się od przesunięcia tego pionka na kolejne pole z ich symbolem. Potem kolejno poruszają się gracze. Gdy wszyscy się poruszą zaczyna się nowa kolejka. W swojej kolejce gracz rzuca dwoma kostkami i odejmuje od siebie uzyskane wyniki (od większej liczby odejmuje mniejszą). I przesuwa pionek o tyle pól, ile wynosi różnica. W przypadku wyrzucenia dwóch identycznych liczba pionek należy przesunąć na pole z pionkiem kobiet. Po przesunięciu swojego pionka gracz sprawdza czy dostaje Punkt Pomocy. Jeśli zatrzymał się na tym samym polu co kobiety, to dostaje 2 punkty. Jeśli jest w odległości do 2 pól to dostaje 1 punkt. Gra toczy się do momentu, aż pionek kobiet przejdzie na pole z grobem. Pionki graczy nie muszą dotrzeć do pola z grobem, bo Biblia nie wspomina o wizycie w tym miejscu innych osób. Wygrywa osoba, która na końcu gry ma najwięcej Punktów Pomocy.

Wariant 1 (łatwiejszy)

Liczy się jedynie towarzyszenie Mariom. Pola z wersetami biblijnymi traktowane są jako zwykłe pola.

Wariant 2 (trudniejszy)

W tym wariancie liczą się też pola z wersetami biblijnymi. Jeśli gracz zatrzyma się na takim polu to musi go przeczytać i określić czy treść jest związana ze śmiercią lub zmartwychwstaniem Jezusa. Jeżeli tak, to gracz dostaje dodatkowo 3 punkty. Jeśli nie, to dostaje dodatkowo 1 punkt. Jeśli gracz pomyli się co do związku cytatu ze śmiercią Chrystusa to traci 1 punkt.

Aby zagrać pobierz grę a następnie ją wydrukuj.

Ta gra planszowa jest do pobrania za darmo (2,11 MB) na Basiowe Gry Planszowe lub z DropBox.

W grze wykorzystano grafiki na licencji Public Domain CC0 z pixabay.com

Sugerowana Modyfikacja Logopedyczna

brak

Galeria gry „Droga do grobu”

Plansza do gry Droga do grobu
Plansza do gry
Opis gry: Wielkanoc, Jezus, Chrystus, grób, groby, Maria, Marie, zmartwychwstanie, Biblia, Nowy Testament, Ewangelia, Ewangelie

Wykorzystanie gry:

 • Mała Arka – Kwiecień 2019

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa