Plansza do gry Wywiad dla radia

Wywiad dla radia – Gra planszowa

Wywiad dla radia to gra, w której gracze są zatrudnieni przez radio i muszą wykonać powierzone im zadanie (przeprowadzić tytułowe wywiady). 

Liczba graczy:

 • 2

Ta gra planszowa może służyć do nauki:

 • porównywania liczb
 • dobrego wychowania
 • zawodów (reporter)
 • radzenia sobie z porażką

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

 • Pionki: 2 szt.
 • Kostki: 1 zwykła
 • Żetony/Karty: 20 szt (nie dołączone do gry)

Powiązane Święta kalendarzowe i wydarzenia:

 • Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu (24 stycznia)
 • Światowy Dzień Radia (13 lutego)
 • Dzień Radia (11 kwietnia)

Zasady gry „Wywiad dla radia”:

Dwóch nowych dziennikarzy zostało wysłanych przez radio do zrobienia wywiadu z ludźmi na ulicy. Wydawca chciałby, żeby nagrano rozmowę z 10 ludźmi. Komu się to uda szybciej, tego wywiady zostaną wyemitowane w radiu.

Gra jest przeznaczona dla 2 osób. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy dodatkowo przygotować po 10 żetonów dla każdego z graczy (mogą to być guziki lub kamyki).

Rozgrywka

Na początku gracze rzucają kostką. Kto wyrzuci więcej ten pierwszy wybiera pole startowe (jeden z prostokątów z reporterami) i przesuwa pionek o tyle pól, ile wypadło oczek. Jeśli ruch skończy się na pomarańczowym polu to gracz ma możliwość przeprowadzenia wywiadu z osobą z tłumu. Żeby sprawdzić czy uda mu się namówić spotkaną osobę na wywiad należy jeszcze raz rzucić kostką. Jeśli wypadnie od 1 do 3 oczek to wywiad się uda. Jeżeli dodatkowo gracz powie przed rzutem „dzień dobry” to wywiad się uda jeśli wypadnie od 1 do 4 oczek. Gdy gracz dodatkowo powie „dzień dobry” przed rzutem oraz uśmiechnie się podczas rzutu to wywiad się uda jeśli wypadnie od 1 do 5 oczek. Gdy rozmowa się uda to gracz bierze 1 żeton. Niezależnie od tego czy wywiad się udał kolejka przechodzi na drugiego gracza. Tak samo jeśli ruch gracza zakończy się na czerwonym polu.

Wygrana

Gra kończy się, gdy jeden z graczy uzbiera 10 żetonów (spełni zadanie zlecone przez Wydawcę). Dopóki żadnemu z graczy nie uda się zebrać 10 żetonów poruszają się w kierunku pola startowego drugiej osoby. Gdy dojdą do tego miejsca czekają, aż drugi gracz też tak zrobi (lub uzbiera 10 żetonów). Wtedy porównują liczbę zebranych żetonów. Kto ma więcej ten wygrywa (bo Wydawca wybiera osobę, która ma nagrane więcej rozmów). Jeśli obaj zebrali po tyle samo punktów, to wygrywa osoba, która wcześniej obeszła całą planszę (bo Wydawca wybiera osobę, która szybciej wykonała zadanie).

Aby zagrać pobierz grę a następnie ją wydrukuj.

Ta gra planszowa jest do pobrania za darmo (6,01 MB) na Basiowe Gry Planszowe lub z DropBox.

W grze wykorzystano grafiki na licencji Public Domain CC0 z pixabay.com

Sugerowana Modyfikacja Logopedyczna

brak

Galeria gry „Wywiad dla radia”

Plansza do gry Wywiad dla radia
Plansza do gry
Opis gry: radio, dziennikarz, dziennikarka, wywiad, wywiady, redaktor, radia

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa