Plansza do gry Wiosenny Rajd

Wiosenny rajd – Gra planszowa

Wiosenny rajd to gra planszowa, w której pola są kolejnymi dniami miesiąca. Marzec jest startem a czerwiec metą. I nawet ostatni na mecie gracz może wygrać.

Liczba graczy:

  • dowolna (najlepiej 2-4)

Ta gra planszowa może służyć do nauki:

  • przeliczania do 6
  • cierpliwości
  • radzenia sobie z porażką

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

  • Pionki: 1 szt. dla każdego gracza
  • Kostki: 1 zwykła
  • Żetony/Karty: nie

Powiązane Święta kalendarzowe i wydarzenia:

  • Początek Kalendarzowej Wiosny (21 marca)

Zasady gry „Wiosenny rajd”:

Do gry należy przygotować po pionku dla każdego gracza oraz zwykłą kostkę. Na początku gracze ustawiają swoje pionki w dużym niebieskim kole. To jest pierwszy marca i według kalendarza trwa jeszcze zima. W marcu nastaje jednak wiosna, która jest symbolizowana zielonym kołami. Wiosna kończy się w czerwcu i nastaje wtedy lato co przedstawione jest za pomocą czerwonych kół. W każdej kolejce gracze przesuwają swoje pionki o tyle pól, ile wypadnie oczek na kostce. Każde koło to 3 lub 4 dni. Każdy, kto pierwszy raz wejdzie na zielone pole, cieszy się wiosną i ma dodatkowy rzut. Osoba, która ostatnia opuszcza pola danego miesiąca dzięki pięknym wspomnieniom dodaje 4 do tego rzutu kostką. Gracz nie może przejść dalej niż do końca czerwca (3 czerwone pola). Kto wyrzucił zbyt dużo – nie porusza się a kolejka przechodzi na następnego gracza.

Warunki wygranej

Gra kończy się, gdy wszyscy gracze dotrą do dużego zielonego koła lub poza nie. Pierwsza osoba, która dotrze na zielone lub czerwone pole ustawia swój pionek na polu z numerem 1. Drugi gracz, który dotrze na dowolne z czerwonych pól, ustawia swój pionek na polu z liczbą 2. Trzeci i kolejni gracze, którzy dotrą na czerwone pola, ustawią swoje pionki na polu z liczbą 3. Jeśli, któryś z kolejnych graczy zakończy swój ruch dokładnie na dużym zielonym polu – przestawia pozostałe pionki z czerwonych kół o jedno pole do tyłu a sam zajmuje miejsce w kole z numerem 1. Osoby, których pionki zostały w ten sposób cofnięte do dużego zielonego pola nie zyskują w ten sposób prawa do ustawienia się na polu z liczbą 1. Osoby, których pionki stoją już na czerwonych polach lub na dużym zielonym nie poruszają się – czekają jedynie na pozostałych graczy. Gdy wszyscy gracze zakończą wyścig kolejność pionków na czerwonych polach pokaże kto wygrał lub zajął następne miejsca.

Aby zagrać pobierz grę a następnie ją wydrukuj.

Ta gra planszowa jest do pobrania za darmo (36,4 MB) na Basiowe Gry Planszowe lub z DropBox.

W grze wykorzystano grafiki na licencji Public Domain CC0 z pixabay.com

Sugerowana Modyfikacja Logopedyczna

brak

Galeria gry „Wiosenny rajd”

Opis gry: marzec, kwiecień, maj, czerwiec, wiosna, kwiaty, koniec zimy

Dodatkowe wykorzystanie gry: brak

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa