Zmysły. Zajęcia Młodzi Naukowcy 23-35

Zajęcia 1-12 | Zajęcia 13-22 | Zajęcia 23-40 |


Spotkanie 23:
Zmysły cz.1 – Wzrok. Badanie jak światło działa na postrzeganie barw oraz jak działają nasze oczy w półmroku i pełnym świetle. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe tutaj.

Spotkanie 24:
Zmysły cz.2 – Iluzje optyczne. Sprawdzanie dlaczego myli się nasz mózg. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe tutaj.

Spotkanie 25:
Zmysły cz. 3 – Iluzje optyczne c.d. Jak mózg radzi sobie z obrazem nosa i jakie są tego konsekwencje. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe tutaj.

Spotkanie 26:
Zmysły cz. 4 – Widzenie. Jak widzą ludzie i jak widzą zwierzęta. Badanie jak działają odblaski. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe tutaj.

Spotkanie 27:
Zmysły cz. 5 – Zmysł dotyku. Jak badać zmysł dotyku. Gdzie odczuwamy dotyk a gdzie nie. Czy każde miejsce boli tak samo? Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe tutaj.

Spotkanie 28:
Zmysły cz. 6 – Widzenie dotykiem. Jak widzą ludzie niewidzący. Co to jest alfabet Braille’a? Jak pisać brajlem. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe tutaj.

Spotkanie 29:
Zmysły cz. 7 – Słuch. Jak wygląda narząd słuchu. Jak działają na nas dźwięki. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe tutaj.

Spotkanie 30:
Zmysły cz. 8 – Wzmacniacze dźwięku. Jak kiedyś podsłuchiwano. Jak wzmocnić słabe dźwięki. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe tutaj.

Spotkanie 31:
Zmysły cz. 9 – Smak. Jak wygląda nasz język? Czy na języku są miejsca, które lepiej wyczuwają konkretne smaki? Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe tutaj.

Spotkanie 32/33:
Zmysły cz. 10/11 – Wrażliwość na smak. Czy ludzie wyczuwają w tym samym stopniu różne smaki? Jak wpływa wyczuwanie smaków na nasze życie.? Jak układać zagadki smakowe. Więcej o zajęciach oraz materiały dodatkowe tutaj.