Plansza do gry Rzutki

Rzutki – Gra planszowa

Rzutki to gra planszowa, która ćwiczy umiejętność dodawania do 10. Przy okazji doskonali umiejętność dodawania liczb z przekroczeniem progu 10.

Liczba graczy:

  • 2-4

Ta gra planszowa może służyć do nauki:

  • dodawania
  • radzenia sobie z porażką

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

  • Pionki: 1 szt. dla każdego gracza
  • Kostki: 6 zwykłych (do 12 szt. w wariancie II)
  • Żetony/Karty: nie

Powiązane Święta kalendarzowe i wydarzenia:

  • brak

Zasady gry „Rzutki”:

Przed rozpoczęciem gry należy przygotować 6 zwykłych kostek oraz po pionku dla każdego gracza każdego gracza. Zadaniem graczy będzie grupowanie wylosowanych na kostkach liczb tak, aby ich suma wynosiła dokładnie 10. Każda kostka może być wykorzystana tylko raz w danej kolejce, ale 10 może być ułożone z dowolnej liczby kostek.

Na początku gracze ustalają kolejność ruchu. Grę zaczyna osoba, która wylosuje największą sumę na 6 kostkach. Jeśli kilka osób wylosuje ten sam, największy wynik to następuje między nimi dogrywka na dotychczasowych zasadach. Po wyłonieniu osoby, która rozpoczyna grę – kolejność pozostałych będzie zgodna z ruchem wskazówek zegara. Następnie gracze ustawiają swoje pionki w dowolnym miejscu poza tarczą. W swojej kolejce gracz rzuca kostkami i sprawdza, ile dziesiątek uda mu się ułożyć z wylosowanych wyników. Każda ułożona 10 to przesunięcie pionka o 1 pole w kierunku środka tarczy. Nawet jeśli graczowi nie uda się przesunąć pionka, to kolejka przechodzi na następną osobę. Wygrywa osoba, która pierwsza dotrze swoim pionkiem do czerwonego pola.

Wariant II (Modyfikacja ze zmienną liczbą kostek)

Tylko pierwszy gracz otrzymuje 6 kostek. Pozostali gracze jedynie po 2. W tym wariancie kostki, z których udało się ułożyć 10 zostają przekazane następnemu w kolejce graczowi.

Aby zagrać pobierz grę a następnie ją wydrukuj.

Ta gra planszowa jest do pobrania za darmo (2,32 MB) na Basiowe Gry Planszowe lub z DropBox.

W grze wykorzystano grafikę na licencji Public Domain CC0 z pixabay.com

Sugerowana Modyfikacja Logopedyczna

brak

Galeria gry „Rzutki”

Opis gry: dodawanie, tarcza, rzutki, tarcze, liczby, liczba

Wykorzystanie gry: brak

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa