Plansza do gry Zaproszenie na bal

Zaproszenie na bal – Gra planszowa

Zaproszenie na bal to gra, w której dwie osoby starają się zaprosić innych na bal. Wygra ta osoba, która dostarczy więcej zaproszeń. Gra wymaga zaproszenia wszystkich samotnie stojących dzieci na planszy. Gracze zaś będą planować swoje strategie na dotarcie w poszczególne miejsca oraz korygować je na bieżąco oceniając swoje szanse i możliwości dotarcia do kolejnych dzieci.

Ta gra planszowa może służyć do nauki:

• przeliczania w zakresie 6
  • radzenia sobie z porażką
  • planowania

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

• Pionki: 6-7 dla każdego z graczy.
  • Kostki: 1 zwykłe (1-6 oczek)
  • Karty/Żetony: nie

Powiązane Święta kalendarzowe i wydarzenia:

• Karnawał (styczeń lub luty)

Zasady gry „Zaproszenie na bal”:

Celem gry jest zaproszenie jak największej ilości dzieci na bal. Komu się to uda zostaje królem lub królową balu. Gra przeznaczona jest dla 2 osób. Każdy z zawodników dostaje po 6 pionków jednego koloru, które ustawią na jednym z pól startowych. Następnie na zmianę rzucają kostką i przesuwają swój pionek o tyle pól ile ona pokaże. Jeśli pionek dojdzie do pola z dzieckiem to zostaje na tym miejscu a w następnej kolejce gracz porusza się kolejnym pionkiem czekającym na polu start. Wygrywa ten gracz, który zaprosi (zakryje) więcej dzieci. Dwa pionki nie mogą stać na jednym polu. Jeśli ruch wypada na polu zajmowanym przez inny pionek to gracz go „przeskakuje” (nie liczymy tego pola).

Aby zagrać pobierz grę a następnie ją wydrukuj.

Ta gra planszowa jest do pobrania za darmo (161 KB) na Basiowe Gry Planszowe lub z:

| Gra na DropBox | Gra na GoogleDrive | Gra na chomikuj.pl |

W grze wykorzystano grafiki na licencji Public Domain CC0 z pixabay.com

brak

Galeria gry „Zaproszenie na bal”

Opis gry: bal, bale, dziecko, dzieci, zaproszenie, zaproszenia, karnawał