Plansza do gry "Poszukiwacze smoków"

Poszukiwacze smoków – Gra planszowa

Poszukiwacze smoków to gra dla 2-3 graczy. Na początku wszyscy gracze muszą znaleźć smocze jaja. Po zakończeniu pierwszego okrążenia będą musieli zdecydować, co najbardziej zwiększy szansę wyklucia się z nich smoka. Czy lepiej będzie mieć więcej jaj? Czy może najpierw się zatroszczyć o te już posiadane? Czy też nie oglądać się na nic i próbować jak najszybciej zdobyć smoka polegając jedynie na własnym szczęściu. Tak czy inaczej wygra osoba, która pierwsza zdobędzie smoka.

Zasady gry pozwalają też na 2 poziomy ułatwień.

Gra może służyć również do nauki:

  • dodawania
  • podejmowania decyzji
  • porównywania liczb w zakresie 14

Gra wymaga dodatkowo:

Pionki: 2-3 szt

Kostki: 2 zwykłe

Żetony/Karty: tak, dołączone do gry (lepszy efekt dają szklane kulki)

Zasady gry:

Ozdobne kamienie (ze szkła) udają smocze jaja.
Kamienie ozdobne kupione za 1 PLN na pobliskim bazarze świetnie będą udawać smocze jaja.

Gra przeznaczona jest dla 2-3 graczy. Na początku ustawiają oni swoje pionki na dowolnym polu z napisem „Poszukiwacze smoków”. Potem kolejno poruszają swoje pionki o tyle pól ile wypadnie oczek na kostce. Jeśli pionek zatrzyma się na polu ze smokiem to gracz zabiera jedno smocze jajo. Jeśli gracz dojdzie z powrotem na pole z napisem „Poszukiwacze smoków” to musi się na nim zatrzymać i wykonać jedną z trzech czynności: Spróbować, czy z któregoś jaja wykluje się smok. Rzucamy wtedy dwoma kostkami dla każdego z posiadanych jaj. Jeśli wypadnie w sumie przynajmniej 10 oczek przy którymś z jaj to gracz dostaje smoka i wygrywa. Jeśli ani raz nie wypadło przynajmniej 10 oczek to gracz musi oddać 1 jajo. Do wyniku rzutu kostką można dodać Punkt Opieki. Użyte punkty opieki przepadają na koniec kolejki wraz odkładanym jajem. Zyskać 1 Punkt Opieki. Zamiast wyruszać dalej lub sprawdzać, czy wykluje się smok można zatroszczyć się o jaja i zyskać 1 Punkt Opieki. Kolejka przechodzi wtedy na następną osobę a gracz bierze odpowiedni żeton. Żeton ten będzie działał, gdy gracz zdecyduje się go użyć sprawdzając, czy wykluł się smok. Żeton dodaje 1 oczko do każdego rzutu kostką (czyli 2 do sumy) ale jest ważny tylko do końca kolejki, w której został użyty. Można mieć w zapasie tylko 1 Punkt Opieki. Rozpocząć kolejne okrążenie w poszukiwaniu kolejnych jaj. Gracz natychmiast rzuca kostką i przesuwa swój pionek (działa jak dodatkowa kolejka). Są trzy pola z napisem i każdego dotyczy ta zasada.

Wygrywa gracz, któremu pierwszemu wykluje się z jaja smok.

Można też zagrać w wersję łatwiejszą. Gracze muszą wykonać 2 okrążenia wokół planszy. Kto w tym czasie zdobędzie najwięcej smoczych jaj ten wygrywa. Jeśli dzieci są zbyt niecierpliwe to można też zrobić zwykły wyścig na 1 okrążenie a pole ze smokiem potraktować jako możliwość dodatkowego rzutu.

Do pobrania za darmo (6.7 MB):

Gra na DropBox | Gra na GoogleDrive |

Gra dostępna również (może wymagać dodatkowego, płatnego transferu):

| Gra na chomikuj.pl |

Gra stworzona z wykorzystaniem grafik na licencji Public Domain CC0.

Sugerowana Modyfikacja Logopedyczna

brak

Opis gry: mapy, smoki, zwierzęta

One thought on “Poszukiwacze smoków – Gra planszowa

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.