Plansza do gry "Bal w lesie"

Bal w lesie – Gra planszowa

Bal w lesie to gra dla 2-5 dzieci. Gracze starają się jak najszybciej dostać się na zimowy, karnawałowy bal w lesie. Nie jest łatwo przedzierać się przez śnieg, więc dzieci zabrały ze sobą sanki lub narty. Po drodze znajdą wiele przedmiotów, które (o ile zaczynają się tą samą głoską, co ich sprzęt zimowy) przyspieszą ich ruch. Dodatkowo jeśli jeden z graczy dotrze do mety to pozostali zaczynają się jeszcze bardziej spieszyć i za każdym razem dodają 1 do rzutu kostką. Gdy gra tylko jedna osoba, można próbować grać do osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Można to traktować jako trening przed zawodami.

• dowolna (najlepiej 2-5)

Ta gra planszowa może służyć do nauki:

• przeliczania 1-6
  • dodawania
  • radzenia sobie z porażką

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

• Pionki: 1 szt. dla każdego gracza
  • Kostki: 1 zwykła
  • Żetony/Karty: nie

Powiązane Święta kalendarzowe i wydarzenia:

• Światowy Dzień Śniegu (20 stycznia)
  • Karnawał (styczeń)
  • Światowy Dzień Lasu (21 marca)

Zasady gry „Bal w lesie”:

Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy. Na początku każdy z nich wybiera jedną kartkę, która określi czy jedzie do lasu na sankach czy na nartach. Pionki należy ustawić na ciemnoniebieskim polu ze strzałką. Następnie gracze kolejno poruszają się o tyle pól, ile pokaże rzucona przez każdego z nich kostka. Jeśli ruch zakończy się polu z literą to gracz ma dodatkowy ruch jeśli na początku wybrał obrazek, który zaczyna się napotkaną literą. Jeśli jeden z graczy dotrze na bal pozostali do swoich rzutów dodają 1. Jeśli dwóch graczy dotrze do mety to pozostali dodają 2 do każdego swojego rzutu, itd. Gra kończy się, gdy wszyscy dotrą na bal. Gracze, którzy dotarli do mety czekają na pozostałych.

Przy modyfikacji logopedycznej (gra ze str. 2) litery N i S zostały zastąpione obrazkami rzeczy zaczynających się od tych liter. Gdy gracz stanie na polu z obrazkiem to musi określić, czy jego przedmiot (sanki lub narty) zaczyna się tą samą głoską co rzecz na obrazku. Jeśli tak, to gracz przesuwa się dodatkowo o 1 pole. Jeśli nie jest to ta sama głoska i gracz tak powie to nic się nie dzieje. Jeśli gracz odpowie źle to cofa się o 1 pole.

Aby zagrać pobierz grę a następnie ją wydrukuj.

Ta gra planszowa jest do pobrania za darmo (639 KB) na Basiowe Gry Planszowe lub z:

Gra na chomikuj.pl | Gra na DropBox | Gra na GoogleDrive |

W grze wykorzystano grafiki na licencji Public Domain CC0 z pixabay.com

W modyfikacji logopedycznej (gra ze str. 2) litery N i S zostały zastąpione obrazkami rzeczy zaczynających się od tych liter. Gdy gracz stanie na polu z obrazkiem to musi określić, czy jego przedmiot (sanki lub narty) zaczyna się tą samą głoską co rzecz na obrazku. Jeśli tak, to przesuwa się dodatkowo o 1 pole. Jeśli nie jest to ta sama głoska i gracz tak powie to nic się nie dzieje. Jeśli gracz odpowie źle to cofa się o 1 pole.

Opis gry: bal, las, zima, bałwan, choinki

Galeria gry „Bal w lesie”

Bal w lesie - plansza do gry
Plansza do gry